ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

 

БАРАНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
Р І Ш Е Н Н Я

12 позачергова сесія 8 скликання

24 травня 2021 року                             № 324

Про представлення до нагородження
Почесною грамотою Верховної ради
України
 
       Розглянувши подання директора комунального некомерційного підприємства «Баранівська центральна районна лікарня» Шатровського І.В., керуючись Положенням про Почесну грамоту та Грамоту Верховної Ради України, затвердженим Постановою Верховної Ради України від 15 грудня 2005 року № 3216-ІV “Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України “Про Почесну грамоту та Грамоту Верховної Ради України” (зі змінами), враховуючи значний колективний внесок у розвиток охорони здоров’я, надання високоякісних медичних послуг населенню міська рада

вирішила:

1. Порушити клопотання перед Верховною Радою України про нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України трудового колективу комунального некомерційного підприємства «Баранівська центральна районна лікарня».
2. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Нечипорука Д.В.

                 
Міський голова                                                                  Олександр МІГЕЙ
Довідка
про досягнення  КНП «Баранівська центральна районна лікарня» Баранівської міської ради в напрямку надання якісної медичної допомоги
 
Комунальне некомерційне підприєство «Баранівська центральна районна лікарня» Баранівської міської ради розташоване у мальовничому куточку Житомирщини в місті Баранівка. Історія створення закладу детально описана в книзі анестезиста відділення анестезіології та інтенсивної терапії цієї лікарні Ігоря Бєлякова  «Воїни Гіппократа: Баранівський легіон». Як свідчать архівні дані, згідно закону від 1 травня 1899 року було вирішено завершити реформу сільської медицини і в результаті цього процесу  26 липня 1902 року було створено окремий Баранівський «врачебний участок» (протокол совещательного присутствия Врачебного отделения Волинского Губернского правления №281).  
З 1972 року лікарня одержала статус районної, а з 1992 року рішенням Баранівської районної ради набуває статусу комунального медичного закладу.
     В процесі децентралізації влади у 2017 році заклад було передано з власності Баранівського району у власність Баранівської громади, а 1 жовтня 2019 року на пленарному засіданні 35 сесії Баранівської міської ради 8 скликання йому було присвоєно статус комунального некомерційного  підприємства. Заклад має І кваліфікаційну категорію.
        КНП «Баранівська ЦРЛ» обслуговує 38528 жителів бувшого Баранівського району ( нині Новоград-Волинський район) в т. ч сільського 14009, дітей віком до 17 років -7631, до 1 року - 306.
Медична допомога населенню надається в амбулаторно-поліклінічному відділенні лікарні та стаціонарі на 120 ліжок.
    Станом на сьогодні  заклад має належну матеріально-технічну базу, використовує в своїй роботі сучасну апаратуру та інноваційні технології.
  10 липня 2020 року  КНП «Баранівська ЦРЛ» отримала  сучасний УЗД-апарат в рамках грантової допомоги по проектах безпеки людини програми «КУСАНОНЕ» за підтримки Міністерства закордонних справ  Японії, за кошти місцевого бюджету закуплено апарат ШВЛ « Бриз»,  інфузійні насоси, апарат УВЧ-терапії, «Джерело світла», а УЗ сканер/апарат УЗД та електрокардіограф, отримані  від благодійної організації « Хлібний дім» допомагають медикам у встановленні діагнозів.
        Згідно розпорядженням Кабінету Міністрів України №891-р від 08.07.2020р. для КНП «Баранівська ЦРЛ»  за кошти субвенції з державного бюджету  було придбано обладнання для ІФА досліджень та санітарний автомобіль категорії «В».
        Також у вересні 2020 року  у КНП «Баранівська ЦРЛ»  було встановлено та введено  в експлуатацію новий  наркозно-дихальний апарат WATO EX35, використання якого дозволило запровадити інгаляційний наркоз у лікарні та підняти якісне анестезіологічне забезпечення оперативних втручань на новий рівень.
        У 2021 році КНП «Баранівська ЦРЛ» придбала портативний автоматичний аналізатор газів крові, кислотно- лужного стану, електролітів, глюкози та інших метаболітів крові, сучасний апарат для збереження жіночого здоров’я – кольпоскоп МК-300 з відео системою, сучасну стоматологічну рентгенівську систему .
Заклад комп’ютеризований та забезпечений робочими місцями  щодо роботи в єдиній медичній інформаційній  системі (МІС)  для обміну інформації в мережі «Електронне здоров’я» з НСЗУ. На облаштування робочих місць для роботи в єдиній медичній інформаційній  системі (МІС) і подальша робота в системі «Електронне здоров’я» закуплено 18 ноутбуків та 19 принтерів.
        Колектив налічує 216 працівників. Серед них 38 лікарів, 16 з яких мають вищу категорію, 1 провізор, 97 середніх медичних працівників, 40 осіб молодшого медичного персоналу та 40 працівників служби господарського забезпечення закладу. Особлива увага керівництвом закладу приділяється молодим спеціалістам, завдяки чому 4 інтерни на базі лікарні здобувають професійні навички за спеціальностями хірург, анестезіолог, акушер-гінеколог, дерматовенеролог.
З 2020 року заклад долучився до участі у боротьбі з  коронавірусною інфекцією (COVID-19)  та надає відповідну стаціонарну допомогу. Для цього задіяно 61 ліжкомісце, функціонує 40 централізованих кисневих  точок,  29 кисневих концентраторів і 8 апаратів ШВЛ, медичну допомогу надають 12 лікарів, 36 медичних сестер, 14  осіб молодшого медичного персоналу. За період роботи  у відділеннях по боротьбі з COVID-19 було проліковано 452 пацієнтів.
          Всі медичні працівники мужньо стоять в перших рядах захисників від небезпечної недуги, відчуваючи не тільки фізичне, але й моральне виснаження. Пандемія є і професійним випробуванням, так і тестом на стресостійкість. Для порятунку життя пацієнтів медики КНП «Баранівська  ЦРЛ»  працюють в надзвичайно складних умовах, часто без належного відпочинку та з потенційною загрозою власному здоров'ю та життю.
На жаль, пішла у Вічність з передової в боротьбі з  небезпечною хворобою завідувачка  відділення  анестезіології і інтенсивної терапії Ігнатюк Оксана Василівна -  лікар, яка дала шанс  багатьом людям на життя.
Головною цінністю закладу є його працівники.
В закладі працював кандидат медичних наук Багманов Володимир Михайлович, який свої наукові праці втілював в життя.
Працює лікар-анестезіолог вищої категорії  Михалюк Ярослав Анатолійович, який в зоні АТО врятував  не одне життя українського воїна, а на сьогодні продовжує рятувати життя жителів громади.
         Уродженець міста Баранівка Лапшин Григорій Володимирович в свій час працював в хірургічному відділенні, а нині працює завідувачем секції трансплантологічної хірургії в університетській клініці Шлезвіг-Гольштейн, кампус Любек, Німеччина і на даний час не стоїть осторонь проблем лікарні.
         Як ще одне свідчення самовідданої праці лікарів закладу є ситуація із порятунком пасажирів автобусу міжнародного сполучення республіки Білорусь, які потрапили в ДТП в серпні 2006 року на трасі Новоград-Волинський –Шепетівка. Незважаючи на те, що відстань від найближчих медичних закладів до місця ДТП однакова, найбільшу кількість постраждалих доставили саме водії Баранівської лікарні, а лікарі їх всіх врятували. Про цей випадок був відзнятий не один сюжет новин.
        І зараз дотримуючись клятви Гіппократа дружній колектив КНП «Баранівська ЦРЛ» докладає максимум зусиль у збереженні здоров’я населення району та створення генофонду нації.
Враховуючи значний колективний внесок у розвиток охорони здоров’я, надання високоякісних медичних послуг населенню трудовий колектив комунального некомерційного підприємства «Баранівська центральна районна лікарня» Баранівської міської ради заслуговує нагородження Почесною Грамотою Верховної Ради України.

 

 


БАРАНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ
12 позачергова сесія 8 скликання

24 травня 2021 року                                                                             № 325

Про присвоєння посмертно звання
«Почесний громадянин міста Баранівка»

Розглянувши пропозицію депутатів 8-го скликання Баранівської міської, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Баранівка» від 21.07.2011року № 378, міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Присвоїти звання «Почесний громадянин міста Баранівка» ІГНАТЮК Оксані Василівні (посмертно).
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря міської ради Зарембу В.Г.


Міський голова                                                    Олександр МІГЕЙ
Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com