У населених пунктах Баранівської громади існує таке явище, як розкрадання лісу. На територіях, що в користуванні ДП «Баранівське ЛМГ» та ДП «Романівський лісгосп АПК» проводиться робота з охорони лісових насаджень, але поряд з цим справжньою проблемою є вандалізм на розпайованих та занедбаних нині полях, на землях запасу міської ради, на придорожніх смугах, вздовж річок, де за багато років розрісся самосів. Для нечесних людей – це легка нажива, швидкий заробіток. Після свого «господарювання» вони залишають безлад. Покарати цих порушників не так то й легко, бо потрібно мати вагомі докази та по усім правилам скласти протокол - закон не спрощує цю процедуру. Це питання разом з іншими піднімалось на засіданні круглого столу «Лісові насадження Баранівської громади: збережемо і примножимо», яке відбулося 6 лютого 2019 року в Баранівському міському Будинку культури ім. А.Пашкевича і зібрало 152 людини.
Розпочав роботу круглого столу міський голова Анатолій Душко. Керівник громади наголосив, що метою проведення заходу є консолідація зусиль по збереженню лісових насаджень у Баранівській міській ОТГ, бо саме працівники ДП «Баранівське ЛМГ», ДП «Романівський лісгосп АПК», Державної екологічної інспекції Поліського округу, Баранівського відділення поліції можуть допомогти навести лад, створивши систему контролю за тим, що робиться на території громади. Міський голова закликав усіх жителів громади стати на захист лісових насаджень та диких тварин і допомагати відповідним структурам у боротьбі з браконьєрством, шляхом надання інформації про злочинні дії, бо якщо ми хочемо жити в новій Україні, то потрібно боротися за її інтереси.
Начальник Баранівського відділення поліції Олексій Гнатюк, звертаючись до присутніх сказав: «Поки ми не легалізуємо весь так званий бізнес, який знаходиться в приватних домоволодіннях говорити про якісь позитивні результати ми не зможемо говорити – це однозначно. Потрібно усунути причини і умови, які цьому передують. У нас є лібералізація законодавства додає людям прав. Разом з тим законодавство зобов’язує нас вживати більше заходів для того, щоб щось задокументувати. Не скажу що воно унеможливлює, але це певний об’єм роботи. Біля кожного дерева поліцейського не посадиш. А що стосується старостатів, людей, які на місці, то є лише одиничні випадки, коли хтось про щось повідомляє. Про ліс взагалі не кажу. Цигани пройдуть по селу, зайдуть в десять хат, з одинадцятої щось винесуть і лише на третій день вони звонять. Усі їх бачили, але – моя хата скраю.»
Про стан лісів на території Баранівської громади, охорону, створення та відновлення лісових насаджень доповіли Анатолій Олександрович Остудімов, директор ДП «Баранівське ЛМГ» та Леонід Петрович Волинець, головний лісничий ДП «Романівський лісгосп АПК» а з заходами здійснення державного контролю (нагляду) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства ознайомили Сергій Михайлович Сидоренко, державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції Поліського округу та Сергій Миколайович Федорчук, екологічний інспектор.
Неабияку увагу на засіданні звертали на проблему всихання лісів, координацію проведення санітарних рубок між лісокористувачами, прибирання ділянок, де вирізано дерева та засадження їх, на необхідність будівництва і ремонту лісових доріг та вулиць в населених пунктах, якими вивозиться деревина, обговорили порядок видалення зелених насаджень тощо.
За результатами круглого столу прийнято рішення доопрацювати та згодом підписати Меморандум про збереження, примноження та відтворення лісових насаджень, метою якого буде взаємодія та координація діяльності між сторонами, об’єднання зусиль щодо здійснення заходів перешкоджання незаконній вирубці, пошкодженню дерев та чагарників, покращення стану, збереження, використання, відновлення лісових насаджень на основі системного врахування екологічних, економічних, соціальних, правоохоронних та інших суспільних інтересів громади.