ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

На громадські слухання, які відбулися 16 січня 2019 року в Старій Гуті прийшли 52 жителі цього села, журналісти житомирського телебачення і місцевої газети та представники Баранівської міської ради.  

Громадські слухання відкрив в.о. старости Володимир Вітюк, який оголосив порядок денний та прозвітував про свою роботу впродовж 2018 року. Він, зокрема, зазначив, що Марківський старостинський округ за кількістю населення найбільший в Баранівській громаді, але, на жаль, тут зберігається тенденція щодо зменшення населення. У 2018 році в селах округу народилося 19 діток, а померло 26 мешканців. На території Марківки, Глибочка й Старої Гути функціонують: два фельдшерські пункти, дві школи, один дитсадок, два сільські клуби, дві бібліотеки, 8 магазинів. У межах своєї компетенції в.о. старости та діловод видають довідки, здійснюють нотаріальні дії, надають послуги з оформлення соціальних допомог та субсидій, вирішують інші питання жителів села, виконують доручення керівництва громади. Упродовж минулого року на прийомі у Володимира Васильовича побували 102 жителі Марківського старостату, також на його ім’я надійшло 7 колективних звернень, які в основному стосувалися поточного ремонту доріг та встановлення вуличного освітлення.

За словами в.о. старости Володимира Вітюка, зараз у селах старостату працює 127 світлових точок, що є найвищим показником серед старостатів громади. За кошти, виділені народним депутатом Володимиром Литвином, у 2018 році було встановлено 43 ліхтарі, а на 2019 рік депутат надав ще 25 тис.грн. саме на освітлення. Коштом інфраструктурної субвенції Баранівська міська рада у минулому році здійснила поточний ремонт вулиць Марківки, Глибочка та Старої Гути на суму 300 тис.грн. З 2018 року міською радою налагоджено збір та вивіз твердих побутових відходів, що сприяє охороні навколишнього середовища. Але ще не усі мешканці сіл підписали угоди на вивезення ТПВ і в селах існує таке ганебне явище, як стихійні сміттєзвалища. Над цією проблемою постійно працює міська рада і має надію її вирішити, долучивши громадськість.

Володимир Васильович подякував активним жителям старостату, які долучаються до участі в толоках та висловив надію, що в подальшому більше мешканців проявлятимуть ініціативу, бо такі акції проводяться заради добробуту усіх. В.о.старости також вдячний місцевим аграріям, які постійно підтримують гарні ідеї. Так, у 2018 році ними було виділено кошти на облаштування спортивної площадки та на новорічні подарунки дітям, які відвідують школи і садочок старостату.

Далі присутні на громадських слуханнях говорили про земельні питання. Начальник відділу містобудування, архітектури, земельних відносин та комунальної власності міської ради Олена Григорівна Шевчук поінформувала людей про те, що до Баранівської міської ради надійшли заяви на виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства за межами Старої Гути на тій землі, яка була на попередніх громадських слуханнях погоджена жителями села під випас. Ці заяви розглянули депутати на 27 сесії міської ради і запропонували винести їх на обговорення жителів Старої Гути.

Під час жвавого обговорення слово мали заявники. Свою думку активно висловлювали й решта присутніх. У підсумку люди більшістю проголосували за відведення земельної ділянки орієнтовною площею 72 га під випас (25 – за, 4 - проти) і попросили допомоги у представників міської ради та у місцевих аграріїв щодо викорчовування кущів, які розрослися на частині цієї ділянки.

Користуючись нагодою, жителі Старої Гути звернулися до першого заступника міського голови, депутата обласної ради Наталії Кокітко. Вони попросили сприяння у встановленні нової огорожі на кладовищі. Наталія Володимирівна порадила громадянам визначитися з обсягом робіт та їх вартістю, визначити яку частку робіт і які кошти самі люди готові вкласти в цю справу, а тоді прийти до неї на прийом для узгодження остаточного розміру допомоги, як це було раніше у селах Глибочок та Климентіївка.

Лариса Пилипко, провідний спеціаліст з інформаційної роботи міської ради

 • mDSC_1907
 • mDSC_1909
 • mDSC_1911
 • mDSC_1912
 • mDSC_1916
 • mDSC_1917
 • mDSC_1919
 • mDSC_1921
 • mDSC_1922
 • mDSC_1924
 • mDSC_1925
 • mDSC_1927
       
   

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com