ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Кожен громадянин повинен пам’ятати, що нелегальні трудові відносини не мають юридичних підстав для оплати праці, роботодавець завжди може відмовитися від своїх слів та обіцянок щодо виплати заробітної плати. Роботодавець, який позбавляє права найманого працівника на офіційне працевлаштування, в першу чергу сам порушує закон, а також позбавляє працівника можливості захисту трудових прав, соціальних гарантій на достойний рівень пенсії у майбутньому, зменшує соціальні та економічні можливості місцевих громад!

Тому інспектором з питань праці та соціально-трудових відносин протягом 2018 року, а саме: з моменту отримання посвідчення інспектора з питань праці, було проведено 9 інспекційних відвідувань, за результатами яких внесено 5 приписів, складено та передано до суду 2 протоколи про адміністративне правопорушення за ч.1 та 3 ст. 41 КУпАП. Левову частку у виконанні функціональних обов’язків інспектора займають превентивні заходи. Здійснено 46 інформаційно-роз’яснювальних заходів, які зареєстровано в журналі повідомної реєстрації за офіційним зверненням до управління Держпраці в Житомирській області.

Наголошуємо, що внесено зміни до статті 64 Бюджетного кодексу, якими передбачено, що адміністративні штрафи та інші штрафні санкції, що накладаються виконавчими органами місцевих рад, зараховуються до відповідних місцевих бюджетів. Зазначені зміни вступили в силу з 1 січня 2019 року. Звідси, штрафи за порушення законодавства про працю, накладені виконавчими органами міських рад міст обласного значення та рад об’єднаних територіальних громад, зараховуватимуться до відповідних бюджетів місцевого самоврядування.

Згідно із ухваленим Законом «Про Державний бюджет України на 2019 рік» мінімальна заробітна плата у 2019 році становитиме 4 173 грн та у погодинному розмірі – 25,13 грн.

Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у розмірах:
1. 30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 125 190 грн. (якщо мінімальна зарплата 4 173 грн.) за наступні порушення:
– фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;
– оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
– виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.
У 2018 році такий вид штрафу становив 111 690 грн.
2. 10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41 730 грн. (у 2018 році – 37230 грн) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);
3. 3 мінімальні зарплати, – це 12 519 грн. (якщо мінімальна зарплата 4 173 грн.) за такі види порушень:
– порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі. У 2018 році – 11 169 грн.
4. за недопущення до проведення інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин роботодавцю доведеться сплати штраф, передбачений абз. 7 ч. 2 ст. 265 КЗпП, а саме у стократному розмірі мінімальної заробітної плати  (у 2018р. – 372 300 грн; у 2019р. – 417 300 грн.).

Крім того, ст. 41 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8 500 грн. до 17 000 грн. за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) у 2019 році може коштувати 142 190 грн. (125 190 грн. + 17 000 грн.) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

Не направлення повідомлення до фіскальної служби про прийняття працівника на роботу (або несвоєчасне направлення) коштує 4 173 грн. (у 2018 році – 3723 грн.) фінансового штрафу і до 1 700 грн. адміністративного штрафу.

Поряд з цим, спільно із органами ДФС проведення рейдів з питань легалізації трудових відносин в рамках робочої групи щодо діяльності підприємств, установ, організацій всіх форм власності та видів економічної діяльності, суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, які зареєстровані та діють на території Баранівської територіальної громади та дотримання ними вимог чинного законодавства є запорукою стабільного розвитку економіки регіону в частині доходів до місцевого бюджету.

Просимо громадськість не бути байдужими та сприяти виведенню заробітної плати та зайнятості населення з «тіньового» сектора економіки та їх легалізації.

Міськвиконком

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com