ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

У Баранівській гімназії 9 січня відбулась нарада з директорами, заступниками та головами профспілок закладів освіти Баранівської громади.

По першому питанні порядку денного слово мав енергоменеджер громади Юрій Савич. Він розповів про роботу, яка була зроблена у 2018 році щодо економії енергоресурсів в освітянській галузі. Юрій Ульянович, зокрема, повідомив, що в порівнянні з 2017р. у 2018р. досягнуто економії електроенергії 6% (66 тис.грн.), природнього газу – 7% (160 тис.грн.), води – 10% (31 тис.грн.). Енергоменеджер у своєму виступі навів конкретні приклади, як без великих капіталовкладень можливо заощадити (залатати щілин в підлозі, зберігати тверде паливо під навісом тощо). При нинішній ситуації з фінансуванням закладів освіти усі мають розуміти необхідність вжиття заходів щодо підвищення енергоефективності будівель закладів, бо це призведе до економії коштів.

Інженер відділу освіти Олексій Ковальчук ознайомив усіх з виконаними капітальними та поточними ремонтами у 2018 році та озвучив плани на 2019 рік. За його словами у минулому році систему водопостачання відремонтували в Зеремлянському, Баранівському, Рогачівському дитсадках та у Баранівській гімназії, здійснили поточний ремонт крівлі Баранівської ЗОШ №2 ім.О.Сябрук, системи опалення в Баранівській гімназії, Баранівській ЗОШ №2 ім.О.Сябрук, Йосипівському садочку, в Рогачівському дитсадку відремонтували пішохідні доріжки та замінили теплотрасу в Баранівському дитсадку. Також у 2018 році побудовано спортивний майданчик зі штучним покриттям для міні-футболу, утеплено Полянківську школу та розпочато термомодернізацію Баранівської гімназії.

Чимало робіт заплановано й на 2019 рік. Відділ освіти у цьому році планує завершити термомодернізацію Баранівської гімназії,Баранівського дитсадка й ремонт Острожецького дитсадка, побудувати спортивний зал, бігові доріжки, спортивні площадки для Баранівської ЗОШ №2 ім.О.Сябрук, провести капітальний ремонт крівлі Баранівської ЗОШ №2 ім.О.Сябрук, здійснити поточні ремонти в Баранівській гімназії, Кашперівській, Рогачівській, Глибочанській, Баранівській №2 школах і у Вірлянському, Рогачівському, Полянківському дитсадках, закупити вогнегасники, сантехніку, обстежити димові й вентиляційні канали та ін.

Про критичну ситуацію з фінансуванням оплати праці освітян, яка існує в громаді знають, напевно, усі. Перший заступник міського голови Наталія Кокітко повідомила,  що у 2019 бюджетному році за підрахунками спеціалістів на заробітну плату не вистачає 3,5 млн. освітньої субвенції. Наталія Володимирівна наголосила, що у формулу розрахунку освітньої субвенції Міністерством освіти та науки України закладено показник наповненості класів -17.

Це означає, що у кожному класі будь-якого навчального закладу Баранівської міської ОТГ має бути не менше ніж 17 учнів. Наразі цей показник у громаді становить лише 14,9, що й призводить до недостатності коштів на оплату праці педагогічним працівникам. Поряд з цим за рекомендацією управлінь фінансів та освіти Житомирської ОДА Баранівській громаді у 2019 році потрібно скоротити 78 ставок педагогічних працівників, що також вплине на фінансове забезпечення.  В обласному фінуправлінні наголосили, що ніяких додаткових коштів виділятися не буде і проблему потрібно вирішувати самостійно. А це означає, що оптимізації у цьому році не оминути. Якщо ж не проводити заходів, то учителям слід чекати затримок із виплатами, а до кінця року узагалі нічим буде платити за їх роботу.

Тому відділ освіти Баранівської міської ради розробив пропозиції з оптимізації закладів освіти, які на нараді озвучив начальник відділу освіти Ростислав Николишин. Керівники освітніх закладів запропоновані заходи винесуть на обговорення у своїх педагогічних колективах і матимуть час до 25 січня подати свої аргументовані пропозиції щодо оптимізації шкіл та садочків.       

  • mDSC_1676
  • mDSC_1678
  • mDSC_1679
  • mDSC_1682
  • mDSC_1687
  • mDSC_1689
  • mDSC_1693
  • mDSC_1703
  • mDSC_1715

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com