ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

     Ця стаття стала нагальною у зв'язку з одним простим фактом: три останніх хворих з інфарктом міокарду поступили на лікування на третій день від початку захворювання. Це просто жахливо!
    

     Почнемо з початку.  Хвороби серця і судин є основною причиною смерті в Європі, в Україні, в Житомирській області. Серцева недостатність, що приводить пацієнта до смерті, часто розвивається на фоні підвищеного тиску. По статистичним даним 30% дорослого населення має підвищений артеріальний тиск. Що важливо знати про це?
      Артеріальний тиск, що є вищим ніж 140/90 мм рт ст. – підвищений. Якщо ви виявили такий факт, потрібно звернутися до сімейного лікаря, пройти обстеження і в разі потреби приймати призначене лікування. Важливим при лікуванні гіпертонічної хвороби (це стан зі стабільно підвищеним артеріальним тиском) є те, що немає курсового чи періодичного лікування. Потрібно приймати препарати, що знижують артеріальний тиск постійно, періодично консультуючись з терапевтом щодо дозування. Звичайно, краще, щоб це була 1 таблетка в день, тоді прихильність і дисциплінованість пацієнта вища.
     Інфаркт міокарду. Це загибель частини тканини серця, що виникає внаслідок тромбозу коронарної судини (артеріі, що забезпечує серце киснем).
Захворювання виникає раптово (в 50% випадків), починається з інтенсивного болю за грудиною (пацієнти говорять «кістка болить»), що може віддавати в шию, ліву руку, плече, лопатку. Болі можуть проявлятися в лівій половині грудної клітини, зверху живота. Тривалість болю більше 15 хв., інтенсивність надзвичайна. Ось тоді включається рахунок часу, коли медики можуть реально вплинути на хід хвороби і навіть розвернути її в протилежну сторону.
      Є ліки, які розчиняють тромб. Вони є і в нашій лікарні, вони безоплатні. Але потрібно з'явитися вчасно, поки ще м'яз серця живий, або загинула незначна його кількість. При схожих до описаних симптомах викликайте «швидку» не чекаючи, що може пройде. Вдома у кожного в аптечці є аспірин. Потрібно розжувати таблетку ацетилсаліцилової кислоти (аспірину) і запити її невеликою кількістю води. Аспірин робить кров більш рідкою (так як вода і олія) й діє при такому застосуванні через 5 хвилин. Поки приїде «швидка» ви самі собі дещо допоможете таким чином.
    Далі, при вчасному прибутті відправляємо пацієнта в Житомирську обласну лікарню, де вже рік працює Центр інтервенційної допомоги хворим на інфаркт міокарду. У цьому медичному закладі проводять маніпуляції по відновленню прохідності коронарних артерій. При потребі пацієнту встановлюють СТЕНТ (трубочка-пружинка, що розширяє звужену артерію). Після його встановлення відновлюється кровообіг в зоні інфарктної артерії. Пацієнти на період до 12 (а іноді і до 24) год. забезпечуються стентами безоплатно. І знову наголошую: дуже важливий час!!! Потрібно звернутися вчасно!
    Пройдуся по антології інфарктів. В 2013 році – 22, в 2014р- 27, в 2015 р- 37, в 2016 р – 36, в 2017-23, на сьогоднішній день 2018 р – 23 випадки. У цьому році померло в стаціонарі 4 пацієнти. У світі від інфаркту міокарду помирає до 30%  від кількості захворівших, значна кількість на до госпітальному етапі (вдома, при транспортуванні). Думаю, що у нас ситуація не краща, ми не маємо статистичних даних по цій темі.
    Потрібно зовсім небагато: ЗВЕРНУТИСЯ ВЧАСНО  на "швидку" чи в приймальне відділення ЦРЛ і тоді матимете більше шансів на порятунок та збереження життя.
    Давайте всі разом попробуємо змінити ситуацію, бо нічого в світі немає ціннішого за життя…

Тетяна Шатровська, лікар-кардіолог Баранівської КЦРЛ

  • mDSC_0131

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com