ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

Трохи більше місяця на посаді головного лікаря Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Баранівської міської ради працює Тетяна Володимирівна Пісчанська. До цього лікарка очолювала КНП «Довбиський селищний Центр первинної медико-санітарної допомоги» Довбиської селищної ради. Жителям громади цікаво дізнатися, що ж нині відбувається у первинній ланці медицини Баранівської громади, ознайомитися з позицією нового керівника. Тому пропоную до вашої уваги інтерв’ю з головним лікарем КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бараніської міської ради.

                                                 

- Пані Тетяно, для багатьох Ви - нова людина в Баранівці. Розкажіть трохи про себе.
- Я народилась в смт. Довбиш у 1981 році. Закінчила Довбиську загально-освітню школу та Вінницький національний медичний університет ім. М.Пирогова. Працювала в Пулинській ЦРЛ на посаді завідуючої дитячим відділенням впродовж 13 років, а останні 5 – періодично виконувала обов’язки заступника головного лікаря по лікувальній роботі у разі його відсутності. З 2 жовтня 2017 року очолювала КНП «Довбиський селищний Центр первинної медико-санітарної допомоги» Довбиської селищної ради, а рівно через рік, 2 жовтня 2018 року перейшла на посаду головного лікаря КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бараніської міської ради.

- Яку спеціалізацію маєте?
- У мене три спеціалізації: організація та управління, дерматовенерологія та педіатрія. Наразі працюю за сумісництвом в КЦРЛ лікарем-дерматовенерологом.

- Яка ваша думка про медичну реформу?
- У своєму принципі медична реформа дуже хороша. Вона має націлити лікарів набагато ліпше виконувати свої функції, оскільки вони нарешті отримуватимуть гідну зарплатню. Реформа посприяє також самосвідомості пацієнтів. Коли людина уклала декларацію, обравши лікаря якому довіряє і в якого бажає обслуговуватися, то вона буде в більшій мірі прислухатися до цього лікаря й більш свідомо та відповідально ставитися до свого здоров’я.

- Не так давно Ви були на зустрічі з в.о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун. Про що йшла там мова?
- На цю зустріч було запрошено лише чотири заклади із Житомирської області: Баранівський, Новоборівський, Пулинський та Житомирський центри первинної медико-санітарної допомоги. У ході роботи піднімалися питання надання медичної допомоги населенню, відшкодування отриманих лікарських засобів, говорили про постанову Кабміну №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань», про диспансерних хворих, про реформу первинної та початок реформи вторинної ланок медицини, про впровадження з 2019 року програми безкоштовної діагностики для пацієнтів, які уклали декларації з сімейним лікарем на вторинному та третинному рівні. Загалом, ця зустріч була надзвичайно корисною в плані отримання інформації, яку можна використати в подальшій роботі. Пані Уляна також запитувала нас про наше бачення даних змін, тому це були прекрасні діалоги, які допоможуть реформуванню галузі.

                                                      

- У Вас був час, щоб ознайомитися з станом справ первинної ланки медицини Баранівської громади. Ви вже побачили що у нас є доброго, а що - поганого. На основі цього, напевно, маєте плани, напрацювання, бажання щось змінити. Поділіться ними.
- За місяць моєї роботи вже відбулися деякі зміни. У нас запрацювала система електронного запису на прийом до лікаря. Кожен пацієнт, який уклав декларацію з сімейним лікарем, для онлайн запису на прийом може скористатися комп’ютером, телефоном, або ж терміналом, що розміщений на першому поверсі поліклініки навпроти реєстратури. Лікар у себе на моніторі бачить хто і на котру годину записався до нього і має змогу ознайомитися з історією хвороби та підготуватися. Лікар, або медична сестра мають у визначений вами час вийти і запросити вас в кабінет. Тобто, людина вже не буде чекати своєї черги під дверима.
Ми плануємо запровадити  в закладі повний електронний документообіг із залученням чотирьох спеціалістів з вторинної ланки медицини. Ми вже замовили через медичну інформаційну систему даний проект. Нам його вже готують і скоро це запрацює в нашому закладі. Ми матимемо електронні карточки, електронні направлення, електронні виписки, електронні рецепти. Коли, наприклад, ви записалися на прийом до лікаря, а перед вами пацієнта немає, то лікар зможе за ці 15-20 хвилин відкрити вашу електронну картку і ознайомитися з історією вашої хвороби, пригадати вас, що сприятиме ефективнішому лікуванню. Уся медична документація вестиметься в електронному вигляді й роздруковуватиметься лише відповідно до потреби.
Також плануємо постійно оновлювати матеріально-технічну базу закладу.

-Чи усі жителі громади підписали декларації з сімейними лікарями?
-На жаль, ні. Маємо трохи більше 70% укладених декларацій. Наразі триває кампанія із вибору сімейного лікаря, педіатра, терапевта громадянами. Але всьому є своє завершення і з часом термін укладання декларацій з лікарем буде закінчений. Відповідно до чинного законодавства останній термін вибору лікаря – 31 грудня 2018, ведуться перемови про подовження його до 01.07.19., але офіційної інформації про затвердження цього ще немає. Після цього пацієнти, які не укладуть декларацію, змушені будуть сплачувати за надання медичної допомоги з власної кишені. Безкоштовно надаватиметься лише невідкладна допомога в усіх комунальних закладах охорони здоров’я.
Тому прошу усіх, хто ще не обрав свого лікаря подумати, зробити свій вибір і до нового року укласти декларацію, аби безоплатно отримувати повний перелік медичної допомоги, який може надавати центр ПМСД.

Розмовляла Лариса Пилипко, провідний спеціаліст з інформаційної роботи Баранівської міської ради

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com