ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

17 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів України Уряд вніс зміни до порядку призначення житлових субсидій населенню (постанова № 841).

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням на відповідний сезон: неопалювальний (до вересня включно) або опалювальний (до квітня включно). Для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, житлова субсидія на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно. Таким чином, призначення здійснюється двічі на рік.
Так, з 1 жовтня 2018 року субсидії на оплату житлово-комунальних послуг призначаються до 15 квітня 2018 року .
На наступний період – без звернення, субсидія призначається за виключенням окремих категорій отримувачів, зокрема, орендарів, внутрішньо переміщених осіб та осіб, у складі домогосподарста яких, зареєстровані, але не проживають за даною адресою.
Тому, звертаємо увагу, що з 1 жовтня 2018 року на опалювальний сезон необхідно подати нову Декларацію та Заяву орендарям, внутрішньо переміщеним особам, та домогосподарствам в яких прописані особи, але не проживають за даною адресою з проханням розглянути на Комісії питання про нарахування субсидії на кількість людей, які проживають у будинку, підкресливши відповідні слова. А також обов`язково надати документ, що підтверджує, не проживання відповідних осіб за цією адресою.
Необхідно подати нову Декларацію та Заяву домогосподарствам, в складі, яких є непрацюючі особи або у яких доходи менші ніж мінімальна заробітна плата з проханям розглянути питання про призначення житлової субсидії на Комісії ( у разі, якщо така Заява, про винесення на Комісію не подавалася з 1 травня по 31 вересня 2018 року).
Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік. Якщо у складі домогосподарства є не працюючі особи, особи, що мають дохід менші ніж мінімальна заробітна плата та ними або за них не сплачено ЄСВ, субсидія призначається лише за рішенням Комісії, тому обов`язково в Заяві має бути прохання про розгляд заяви на Комісії, підкресливши відповідні слова або Заява довільної форми про розгляд справи на Комісії.
Також звертаємо, Вашу увагу на те,що непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, субсидія може призначатися за рішенням Комісії на понаднормову площу. До непрацездатних непрацюючих осіб, які прживають самі і яким житлову субсидію може бути призначено на понаднормову площу житла, належать:
• Особи, які не досягли повноліття;
• Громадяни, які отримують пенсію за віком або по інвалідності;
• Громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особі, яка не має права на пенсію та особам з інвалідністю;
• Громадяни, які отримують тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
• Громадяни, які отримують пенсію у зв`язку з втратою годувальнику;
• Громадяни, які досягли пенсійного віку, і отримують пенсію за вислугою років;
• Громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.
Комісія має право призначити житлову субсидію на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі, яка не може перевищувати більш як на 30 відсотків соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства.

Змінами також передбачено, що особи, які мають заборгованість по сплаті аліментів не матимуть субсидії. Субсидія не призначатиметься якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).
Житлова субсидія призначається, якщо опалювана площа житлового приміщення не перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків.
Врегульовано питання наявності двох особових рахунків у великому будинку/квартирі
За рішенням Комісії субсидія може бути призначена на житлові приміщення (будинки), на які оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювана площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку
Розширено повноваження комісій по призначенню субсидій
Комісія може призначати субсидії за особливими умовами у разі коли:
- особа або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі;
- члени домогосподарств є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;
- особа мала суму середньомісячної нарахованої заробітної плати менше від розміру мінімальної заробітної плати не більше ніж на 10 відсотків за умови сплати ЄСВ.
Надано право отримувати субсидію у випадку перебування осіб за кордоном легально
Субсидія за рішенням комісії може призначатись якщо члени домогосподарства в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили набуття страхового стажу в інших країнах шляхом надання легалізованих в Україні документів.
Передбачено можливість надання додаткової субсидії за рахунок коштів місцевих бюджетів
Житлова субсидія за рішенням комісії може бути призначена у випадках, не передбачених Положенням про призначення субсидії. Фінансування таких субсидій здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Вирішено питання призначення субсидії студентам, які проживають в гуртожитку
При розрахунку розміру субсидії доходи батьків не враховуються у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання.
Вирішено питання врахування доходів розлучених батьків за наявності дитини
У випадку, коли батьки розлучені, при розрахунку розміру субсидії доходи одного з батьків дитини не враховуються у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною
Змінено перелік доходів, які враховуються та які не враховуються при розрахунку розміру субсидії
До доходів будуть враховуватись грошові перекази, отримані із-за кордону. До доходів не будуть враховуватись сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб.
Уточнено розрахунок середньомісячного доходу осіб які отримували стипендію або державну соціальну допомогу
Розрахунок середньомісячного доходу для осіб, які отримували хоча б один із таких видів доходу, як стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю І і ІІ групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, здійснюється шляхом ділення загальної суми сукупного доходу за період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, на кількість місяців, у яких його отримано. У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього неопалювального сезону (вересень), а у разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього опалювального сезону (квітень).
Змінено систему розрахунку сукупного доходу для осіб, які отримували допомогу по безробіттю
Для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю, до сукупного доходу враховується:
- за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи;
- за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - фактично отримані доходи;
- за кожний місяць, у якому відсутні доходи, - дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.
Змінено систему розрахунку сукупного доходу для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування
Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування і є платниками єдиного податку першої – третьої груп, не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від провадження підприємницької діяльності.
Скасована обов’язковість надсилання в деяких випадках рекомендованих листів
Повідомлення в паперовому вигляді рекомендованим листом замінено на інформування про прийняте рішення в паперовому вигляді з врученням відповідного повідомлення під особистий підпис. Повідомлення рекомендованим листом залишено у разі неможливості автоматично нарахувати субсидію на наступний сезон не з вини особи.
Зазначені зміни застосовуються з 1 жовтня 2018 року.

 

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com