ukhybezh-CNzh-TWnleneoetkadeitlvltnopl

 
БАРАНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ
17 позачергова  сесія 8 скликання

19.08.2021 року                                                                 № 707

Про розгляд питання діяльності
ТОВ «Еко Нова» та території (в межах)
міста Баранівка

Враховуючи скарги жителів міста Баранівки, що виникли в результаті запуску (діяльності) ТОВ «Еко Нова», яке здійснило викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами проводячи (тестові пусконалагоджувальні роботи) пробні запуски термічного знищення небезпечних відходів на утилізаційному комплексі за адресою: міста Баранівка вул. Івана Франка, 104а, керуючись Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про об’єкти підвищеної небезпеки», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про відходи», виступаючи від імені та в інтересах територіальної громади міста Баранівка, міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Виходячи із норм Конституції України про право кожного на безпечне для життя довкілля, з метою гарантування жителям міста Баранівка екологічної безпеки, попереджуючи погіршення екологічної ситуації та виникнення небезпеки для здоров’я громадян, турбуючись про здоров’я теперішнього та прийдешніх поколінь, виконуючи громадський обов’язок депутатів міської ради, який передбачений підпунктом 38 пункту 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - заборонити розміщення та діяльність  на території міста Баранівки ТОВ «Еко Нова» та утилізаційного комплексу, яке здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами проводячи термічне знищення відходів на утилізаційному комплексі за адресою: міста Баранівка вул. Івана Франка, 104а
2. Контроль за виконанням даного рішення на постійну комісію з питань екології, благоустрою та житлово-комунального господарства (Козачок С. Т)


Міський голова                                            Олександр МІГЕЙ
 
БАРАНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
РІШЕННЯ
17 позачергова  сесія 8 скликання

19.08.2021 року                                                              № 708

Про звернення до Служби безпеки України, Державної екологічної інспекції України, Генеральної  прокуратури України,  Держпродспоживслужбі, Житомирській ОДА щодо проведення перевірки законності здійснення господарської діяльності
ТОВ «Еко Нова» та утилізаційного комплексу на території міста Баранівка

Керуючись Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про об’єкти підвищеної небезпеки», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про відходи», враховуючи занепокоєння та велику кількість скарг і звернень жителів (мешканців) міста Баранівка, щодо законного здійснення діяльності ТОВ «Еко Нова» та утилізаційного комплексу із небезпечними відходами та викидами забруднюючих речовин на території міста Баранівка за адресою:  вул. І.Франка,104а, міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Направити звернення до:
•    Служби безпеки України,
•    Державної екологічної інспекції України,
•    Генеральної  прокуратури України,
•    Держпродспоживслужбі,
•    Житомирська обласна адміністрація
щодо проведення перевірки законності здійснення господарської діяльності ТОВ «Еко Нова» та утилізаційного комплексу на території міста Баранівка за адресою:  вул. І.Франка,104а (додається).
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісії міської ради з питань екології, благоустрою та житлово-комунального господарства (Козачок С.Т.).

Міський голова                                                               Олександр  МІГЕЙ

 Додаток
до рішення 17 позачергової сесії
8-го скликання
від 19 серпня 2021 року №708


Службі Безпеки України
Державній екологічній інспекції України
Генеральній прокуратурі України
Держпродспоживслужбі України
Житомирській обласній Державній адміністрації


Баранівська міська рада в інтересах громадян та жителів нашої  територіальної громади, в котре звертається до Вас з наступним.

15 червня 2020 року Житомирським окружним адміністративним судом прийнято рішення по справі №240/11123/19 (далі – рішення суду ) щодо адміністративного спору за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко Нова» до Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації та третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Баранівська міська рада про визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинити дії.

Позовну заяву даного товариства судом задоволено. Ухвалили скасувати рішення Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації про відмову у видачі Товариству з обмеженою відповідальністю "Еко Нова" дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ТОВ "Еко Нова".

Також, зобов`язали за рішенням суду Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації видати Товариству з обмеженою відповідальністю "Еко Нова" дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ТОВ "Еко Нова".

Станом на сьогодні відкрите касаційне провадження за заявою Управління екології та природних ресурсів Житомирської обласної державної адміністрації, так як рішення Житомирського адміністративного суду вважаємо упередженим і таким, що порушує Конституційні права жителів Баранівської громади.

Відповідно до вимог пункту 38 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та пункту б) статті 15 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», до повноважень міської ради належить надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території міста нових об’єктів, сфера екологічного впливу діяльності яких згідно з діючими нормами включає відповідну територію.

Враховуючи ситуацію яка виникла 18 серпня 2021 року,а саме ТОВ «Еко Нова» здійснила пусконалагоджувальні роботи, які призвели до нестерпного і їдкого смороду на території Баранівки.

Жителі та громадяни міста  Баранівка вкрай занепокоєні та обурені даною ситуацією, адже це безпосередня загроза та небезпека здоров’ю громадян.

Відповідно до чинного законодавства України вважаємо недопустимим провадження господарської діяльності ТОВ «Еко Нова», яке здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами проводячи термічне знищення небезпечних відходів на утилізаційному комплексі за адресою: міста Баранівка вул. Івана Франка, 104а., оскільки їхня дана діяльність несе  екологічну загрозу життю та здоров’ю жителям нашої громади.

Разом з тим, Конституцією України гарантується кожному право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди. Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля.  Безпека життя і здоров’я людини, середовища її проживання і життєдіяльності є пріоритетним перед будь-якими інтересами і цілями у сфері господарської діяльності.

Просимо Вас посприяти у вирішенні цієї екологічної та вкрай небезпечної проблеми та заборонити розміщення на території міста Баранівка термічного утилізатора по знищенню небезпечних відходів ТОВ «Еко Нова».

Міський голова                                                          Олександр МІГЕЙ


Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com